Hodinu výtvarné výchovy, pracovní výchovy i českého jazyka u nás v 1.B  spojovalo tento týden  společné téma: Pohádka o veliké řepě. Nejprve si děti přečetly ve čtení pohádku O veliké řepě ze Slabikáře. Když se všem čtení dařilo, šli jsme na koberec, kde byly schované pod dekou na dvě části rozstříhané obrázky postav z pohádky. Každý si vytáhl jeden kousek a pak hledal mezi spolužáky kamaráda s druhou částí obrázku. Dvojice postavičky vymalovaly, vystřihly a podlepily tvrdým papírem. Byla radost sledovat prvňáčky, jak krásně spolupracují a domlouvají se mezi sebou, aby vymalovaly obě poloviny stejnými barvami. Děti pracovaly pečlivě, společně a většinou nikdo nepozná, že je obrázek složen z více částí.  Když jsme vyrobili velkou řepu, zahráli jsme si na závěr vyučování celou pohádku. 

Všem se práce ve dvojicích moc líbila a já jsem měla radost nejen z krásných výtvorů dětí, ale především z jejich nadšení, vzájemné spolupráce a snahy pomáhat si vzájemně.

 

Mgr. Pavla Schneiderová, tř. učitelka

 

Fotogalerie >>>