30. dubna se náš spolužák David Procházka účastnil s Bruntálskou školou bojových umění Li Zhuming Kung-fu Academy mistrovství Slovenska v  tradičním bojovém umění Kung-fu. V Komárnu, kde se mistrovství konalo, reprezentoval Bruntál a získal krásnou zlatou medaili se sestavou Lian Huan Quan. Po návratu přinesl do školy medaili ukázat a všichni jsme si ji mohli pořádně prohlédnout. V tělocviku nám potom celou sestavu předvedl.

Máme z jeho výborných výsledků radost a přejeme mu hodně  dalších úspěchů.

Mgr. Pavla Schneiderová, žáci 2.B

V sobotu a neděli 5. a 6. prosince 2015 bojovali v Prostějově o mistrovské medaile 14 letí žáci a žákyně. Bruntálský plavecký klub zde reprezentoval Roman Procházka a nutno říct, že opravdu skvěle. Vše začalo v sobotu dopoledne, kde Roman v závodě na 200 VZ zaplaval čas 2:02,81, což by sice nový osobní rekord a současně oddílový rekord 14 letých hochů, jen nestačil na medailové umístění ale "pouze" na místo páté. Kraulová čtyřstovka Romanovi moc nevyšla a čas 4:26,62 stačil jen na místo deváté. Sobotní odpoledne pak bylo ve znamení kraulové padesátky, kde si Roman vskutku věřil, ale čas 0:25,65 bohužel stačil "jen" na místo páté, kde k umístění na bedně chybělo 24 setin sekundy. V sobotu odpoledne si pak Roman zaplaval ještě znakovou stovku, kde čas 1:03,59 znamenal další osobní rekord a rekord klubu 14 letých mládenců, stačil však jen na krásné šesté místo. Neděle pak byla ve znamení Romanových excelentních disciplín. Na motýlové stovce Roman neponechal nic náhodě a již po odstartování závodu bylo všem na bazéně jasné, že se chce poprat o medaili. Výsledný čas 1:01,53 znamenal opět osobní i oddílový rekord, ale především ve statistikách bude přiřazen ke jménu Roman Procházka a krásnému třetímu místu. Závěrečná kraulová stovka byla nádherným závodem, jen čas 0:55,93 stačil pouze na bramborové umístění, kde k umístění na bedně chybělo 31 setin sekundy. Závěrečné hodnocení Romanova účinkování na jeho posledním žákovském mistrovství ČR tedy zní VÝBORNĚ a všichni budeme Romanovi držet palce i v dorosteneckých kategoriích.

Jan Michalík
předseda VV klubu

Pozn.: Článek zaslala k zavěšení paní Procházková Iva.

V Bruntále proběhlo 6. kolo meziokresního přeboru žactva, dorostenců a dospělých v plavání, kterého se zúčastnily plavci z Moravskoslezského kraje. Hostilo jej bruntálské wellnesscentrum.

Den před začátkem školního roku jsme se s Romanem Procházkou z IX.A vydali směr Ostrava. Byli jsme totiž pozvaní náměstkyní Moravskoslezského kraje Mgr. Věrou Palkovou na předávání ohodnocení medailistům z proběhlé letní Olympiády dětí a mládeže, která se v červnu konala v Plzni.

V sále se sešli nejen na 60 úspěšných sportovců a jejich trenérů, ale také několik zastupitelů města v čele s panem hejtmanem Miroslavem Novákem.

Sportovci dostali věcné a finanční ohodnocení, rukou jim potřásli a poděkovali za vzornou reprezentaci náměstci Mgr. Věra Palková, Mgr. Daniel Havlík, hejtman MS kraje Miroslav Novák, nebo předseda ČUS MS kraje Jiří Vlček.

Soňa Jurková

Roman Procházka jako zástupce města Bruntál vzorně reprezentoval Moravskoslezský kraj na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni.

Z 50 metrového bazénu Slovany vylovil jeden bronzový olympijský kov v individuálním startu na 50 m volný způsob a se svými plaveckými kamarády z MSK  dva ještě cennější kovy stříbrné v plaveckých štafetách. V ostatních startech se dostal hned dvakrát do finálových závodů a vyplaval si krásné páté a osmé umístění s osobními rekordy. Potvrdil tak svou oprávněnou nominaci a ve všech případech jeho dohmaty v cíli znamenaly body pro kraj.

Tento největší sportovní svátek v ČR pro sportovce z řad a dětí a mládeže probíhá v duchu nám všem známým Olympijských her. Letošní Hry olympiády uspořádal Plzeňský kraj. Do Plzně se sjelo 2297 sportovců bojovat o 150 sad medailí ve dvaceti sportovních odvětví a 58 disciplínách.

Plzeň se tak stala olympijským městem samozřejmě i s olympijským domem, kterým se stal ojedinělý projekt v ČR a tím je vědecko-technické centrum Techmania.  Toto centrum nabízí žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Jeho součástí je i mimo jiné první 3D planetárium v ČR.

Pro Romana Procházku, žáka naší školy to byl tedy nejen velkolepý sportovní zážitek, ale také získání nových poznatků, které jsou přínosem pro školní výuku.