Prázdninová zpráva o žáku naší školy, který prázdniny prožívá trochu jiným způsobem než jeho spolužáci.

Roman Procházka, kterého před koncem školního roku vyřadilo z tréninkového plánu nepříjemné slepé střevo se dokázal prosadit ve zlínském plaveckém bazéně na v červnu probíhající Olympiádě dětí a mládeže. Roman byl nominován Moravskoslezským krajem mezi čtyři nejlepší plavce ve svém ročníku 2001. Jeho zdravotní stav mu umožnil trénovat pouhý týden naplno a přes to si vyplaval ze šesti startů hned třikrát finálovou osmičku. V jednom případě zaplavané finále disciplíny 100 m volným způsobem ve skvělém osobním rekordu dokázal dohmátnou jako šestý nejlepší plavec.

Po návratu a menším odpočinku začal trénovat naplno a potrvdil své kvality, když začal jako každé léto bojovat na otevřených vodách v dálkoplaveckých závodech v rámci Českého poháru. První zaplavaná trať 1 km byla na Brněnské přehradě, kde získal 2. místo, následovala Sečská přehrada, kde plaval 3 km a opět z toho byla druhá příčka. Vrcholem bylo Mistrovství české republiky o víkendu 20 a 21. července 2013 na Hlučínské štěrkovně. V sobotu Roman získal na mimo mistrovském závodě 1 km body do Českého poháru opět druhým místem a v neděli přišlo to nejcennější ,,Titul vícemistra republiky na 3 km trati". Roman tento titul obhájil z loňského roku na otevřené vodě a v letošním roce je to po bazénovém titulu vícemistra již druhý cenný stříbrný kov. 

Těmito všemi dálkoplaveckými závody sbírá Roman body na své konto do ČP v dálkovém plavání a v průběžném pořadí je druhý, tyto výkony bude obhajovat po celé léto na dalších vodních nádržích České republiky.

Fotogalerie >>>