Zimního plaveckého mistrovství České republiky v Prostějově se o víkendu 14. a 15.12.2013 zúčastnil člen plaveckého oddílu Slavoj Bruntál a žák naší školy Roman Procházka a v konkurenci nejlepších českých plaveckých nadějí se neztratil.

Mistrovství začalo pro Romana závodem na 200 m motýlek a v něm bruntálská plavecká naděje neustála tlak. Na obrátce mu nevyšlo tempo a byl pro technickou chybu diskvalifikován. To poznamenalo i druhou Procházkovu silnou disciplínu 400 m volný způsob. Roman po chybě zůstal daleko za svým nejlepším výkonem, ale i přes to obsadil pěkné 12. místo. Zklamání zahnal bruntálský plavec odpoledním sobotním programem. Na trati 50 m volný způsob i přesto, že není sprinter , obsadil v osobním rekordu 00:29,26 slušné 9. místo. Skvělý  výsledek a osobní rekord předvedl Roman i v závodě na 1500 m volný způsob, kde byl blízko bronzu a v čase 19:24,16 získal smolnou bramborovou medaili za 4. místo. Celý samotný závod měl hodně rychlé tempo , které udával Romanův kamarád a soupeř z dálkového plavání Vojislav Štěrba z Pardubic. Ročník 2001 je republikově velmi kvalitní a je v něm obrovská konkurence. 

Chuť z nepříliš vydařené soboty si Roman Procházka spravil na prostějovském mistrovství nedělním programem. Na 100 metrů motýlek ukázal, že že je to opravdu jeho disciplina a zaplaval po třech týdnech zlepšený osobák o více než 3 sekundy. Ze sedmé pozice časem 1:15,8 min.dokázal vítězstvím v předposlední rozplavbě zamíchat pořadím mezi šesti nejlepšími v poslední rozplavbě a obsadil výborným časem 1:12,19 min.skvělé 5. místo.

To samé předvedl i na 100 m volný způsob, kde startoval z osmé pozice a opět osobním rekordem v čase 1:03,61 minut se probojoval mezi šest nejlepších plavců na republikovém mistrovství. 

I přes sobotní výpadek, který se může stát i zkušeným závodníkům, opět dokázal bruntálský plavecký talent, že patří mezi republikovou plaveckou špičku dvanáctiletých plavců.