Roman Procházka jako zástupce města Bruntál vzorně reprezentoval Moravskoslezský kraj na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni.

Z 50 metrového bazénu Slovany vylovil jeden bronzový olympijský kov v individuálním startu na 50 m volný způsob a se svými plaveckými kamarády z MSK  dva ještě cennější kovy stříbrné v plaveckých štafetách. V ostatních startech se dostal hned dvakrát do finálových závodů a vyplaval si krásné páté a osmé umístění s osobními rekordy. Potvrdil tak svou oprávněnou nominaci a ve všech případech jeho dohmaty v cíli znamenaly body pro kraj. 

Tento největší sportovní svátek v ČR pro sportovce z řad a dětí a mládeže probíhá v duchu nám všem známým Olympijských her. Letošní Hry olympiády uspořádal Plzeňský kraj. Do Plzně se sjelo 2297 sportovců bojovat o 150 sad medailí ve dvaceti sportovních odvětví a 58 disciplínách.

Plzeň se tak stala olympijským městem samozřejmě i s olympijským domem, kterým se stal ojedinělý projekt v ČR a tím je vědecko-technické centrum Techmania.  Toto centrum nabízí žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Jeho součástí je i mimo jiné první 3D planetárium v ČR. 

Pro Romana Procházku, žáka naší školy to byl tedy nejen velkolepý sportovní zážitek, ale také získání nových poznatků, které jsou přínosem pro školní výuku.