Milí budoucí prvňáčci, vážení rodiče a zákonní zástupci,

srdečně Vás zveme k zápisu do 1. třídy ve školním roce 2021/2022, který se bude konat od 6. dubna do 10. dubna 2021.

Zápis bude probíhat na Petrině bez účasti Vašeho dítěte.

 

K zápisu se můžete dostavit osobně na Petrin:

> v úterý až pátek vždy od 14 do 17 hodin
> v sobotu od 8 do 11 hodin

S sebou si prosím vezměte rodný list dítěte a svůj občanský průkaz. Ve škole budou při zápisu zvýšená hygienická opatření.

 

Zápis dítěte můžete ale také provést vzdáleně:

> vyplněním a odesláním webového formuláře
> zasláním vyplněné přihlášky do datové schránky školy: hxjcqid
> zasláním vyplněné přihlášky prostřednictvím digitálně podepsané emailové zprávy na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Dále můžete zaslat vyplněnou přihlášku poštou nebo ji v obálce doručit na recepci školy.

 

 

 

 

ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY

Pokud se zákonný zástupce dítěte rozhodne požádat o odklad povinné školní docházky pro své dítě, učiní tak písemně v den zápisu, na který rovnou přinese doporučení z PPP a od dětského lékaře. Dokumenty k vyřízenému odkladu je možné také zaslat výše uvedeným způsobem. O odklad povinné školní docházky je možné požádat nejpozději do konce měsíce dubna.

Zákonný zástupce dítěte, kterému byl povolen odklad povinné školní docházky může zapsat své dítě do přípravné třídy naší školy a je povinen dostavit se v následujícím školním roce opět k zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání, a to do základní školy dle svého výběru.

Ukončení správního řízení a vydání rozhodnutí o přijetí/nepřijetí/rozhodnutí o odkladu školní docházky obdržíte do třiceti dnů od podání žádosti. V případě nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR můžeme využít možnost prodloužit správní řízení až na 60 dní.

 

KRITÉRIA PŘIJETÍ

Pro zápis na školní rok 2021/2022 stanovila ředitelka školy následující kritéria:

1. Přednostně podle § 36 článku 7 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) budou přijaty děti ze spádových ulic naší školy, kde mají trvalé bydliště (viz. seznam spádových ulic) v den, kdy se dostaví k zápisu.

V případě volné kapacity v budoucím 1. ročníku bude dále přijato:

2. Dítě, jehož sourozenec se již vzdělává v naší škole
3. Dítě s trvalým pobytem v Bruntále v době zápisu, jehož sourozenec se již vzdělává v naší škole
4. Dítě s trvalým pobytem v Bruntále
5. Dítě s trvalým pobytem mimo obec Bruntál, jehož sourozenec se již vzdělává v naší škole
6. Dítě s trvalým pobytem mimo obec Bruntál
7. V případě splnění shodných kritérií rozhodne los


Školský obvod (spádové ulice) pro ZŠ Bruntál, Školní 2:
ulice 9. května, Brožíkova, Dlouhá, Jankovská, Jaselská, Jezdecká, Jiráskova, nám. 1. máje, Pěší, Pionýrská, Příčná, Ruská, Rýmařovská, Staroměstská, Školní, Šmilovského, tř. Osvobození, U Stadionu, Západní, Zeyerova

 

Vaše dotazy rádi zodpovíme na mobilním čísle 775 534 676.

Děkujeme, že nám svěříte své děti :-)