Ve středu 27.května se skupina žáků z 5.B a 3.A, kteří se zúčastní výjezdu do polského Kwidzynu, setkala online se svými kamarády. Na programu jsme měli představení se v angličtině a společnou hru v prostředí Kahoot na témata:
1) Co by měl Polák vědět o České republice?
2) Co by měl Čech vědět o Polsku?
Vzájemné představení provázel nezbytný prvotní ostych, ale všichni se úkolu zhostili se ctí. O to zábavnější byla hra v prostředí Kahoot, kde nechyběly otázky na oblíbené výletové jídlo nebo české speciální vybavení do sandálů (ponožky). Žáci se navzájem testovali ze znalostí kreslených pohádkových bytostí (Krteček a Reksio), ale i zeměpisných reálií. Děti obou národů prokázaly, že se na hru dobře připravily. Vítězství se nakonec, s malým bodovým rozdílem, přiklonilo k naši dětem. V následujícím týdnu za polskými kamarády vyrážíme v rámci programu Erasmus +.
Mgr. Sára Černá, Mgr. Kateřina Mervová, Jitka Kovalančíková, Mgr. Radek Černý