Strávit noc v budově školy bylo už dlouho snem žáků 6.A. S nápadem se svěřili třídnímu učiteli a ten ho tlumočil paní ředitelce. Paní ředitelka vyjádřila souhlas a ve spolupráci s panem školníkem zajistila vytápění tělocvičny, jakož i předání informace o této akci Policii ČR a Městské policii Bruntál. 

Souběžně přišla se stejným nápadem také paní vychovatelka ze školního klubu, a tak jsme se rozhodli spojit síly a uspořádat Noc na Petrině společně. 

Konečně nadešel pátek 8. listopadu, na který jsme se tak těšili. V sedm hodin večer se před Petrinem sešlo dvaadvacet statečných se spacáky a dalším nezbytným vybavením. Dvaadvacet statečných žáků, kteří dali přednost nočnímu dobrodružství před pohodlím svých domovů. 

Nejprve jsme se soustředili v místnosti školního klubu, kde jsme si zahráli různé hry anebo si jen tak povídali. Paní vychovatelka nám k tomu připravila skvělý ovocný čaj. Poté jsme se přesunuli do auly, kde pan učitel seznámil všechny účastníky s programem a pravidly bezpečného pobytu v noční škole. 

A pak už se většina z nás převlékla do sportovního a sehrála zápas ve vybíjené mezi 6.A a školním klubem. Pro pořádek je třeba říci, že těsně zvítězili členové klubu. Šesťáci jim však porážku oplatili ve fotbalovém zápase, který následně sehrála stejná družstva, tentokrát ve velké tělocvičně. 

Po večerním sportovním zápolení jsme se opět přesunuli do budovy školy. Ale ještě předtím jsme zažili jednu tajuplnou historku. Pan učitel poslal jednoho z chlapců, aby zhasnul světlo v šatnách. Všichni ostatní již byli shromážděni u vchodových dveří, v šatnách tedy nikdo nebyl. Dotyčný bliknul vypínačem, světlo zhaslo, ale vzápětí se samo od sebe znovu rozsvítilo! 

To byl tedy vydařený úvod k černé hodince, která nás čekala v aule. Za zvuků strašidelné hudby si odvážní nocležníci vyslechli sérii hororových příběhů v podání p. uč. Mašlíka. Někteří si chvílemi pro jistotu ucpávali uši, ale kdo by to později přiznal, že?  

Takto správně naladěni jsme měli před sebou další bod programu. Po krátkém výkladu o historii Petrina jsme se vydali na noční procházku budovou školy. Pro všechny zúčastněné to byl vskutku nezapomenutelný zážitek. Mimochodem, půlnoční posezení v temné třídě má opravdu něco do sebe…

Když nastala pozdní večerka, spoustě z nás se ani nechtělo do spacáků, ale brzy se projevila celodenní únava a tělocvičnou se ozývalo klidné oddychování. 

Ráno jsme vstávali s písničkou z CD přehrávače. Bylo zvláštní probudit se do nového dne v tělocvičně školy. Do oken pronikaly paprsky slunce a my jsme si mohli říci spolu s Louisem Armstrongem: „ What a wonderful world!“

Noc na Petrině si rozhodně chceme zopakovat. 

Karel Mašlík, Žaneta Krajíčková