Projekt žákovského parlamentu ZŠ Školní s názvem “Mezigenerační setkávání aneb babičko, vyprávějse dostal mezi deset nejúspěšnějších projektů v republice

Zástupci ŠŽP ho prezentovali 21. listopadu v Praze, v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR

Dne 14. listopadu 2019 se třída 6. A ze ZŠ Školní 2 Bruntál účastnila veletrhu řemesel a zaměstnanosti ARTIFEX, který se konal již tradičně v prostorech Společenského domu.
Úřad práce zorganizoval bohatou přehlídku učebních i studijních oborů. Prezentovala se spousta škol z Bruntálska, Olomoucka, Ostravska a celého širokého okolí. Návštěvníci si mohli prohlédnout

Tak jako každý rok, i letos jsme se společně vypravili do městského parku „S lampiony za strašidly“. Akce, která má u nás na škole již mnohaletou tradici, se konala v pondělí 4. listopadu v podvečer. Přestože počasí v těchto dnech nebylo příliš příznivé, pondělní odpoledne se nakonec vydařilo a kolem páté hodiny odpolední se před Petrinem shromáždila spousta strašidel, příšerek a různých jiných masek.

Žáci naší školy se zúčastnili dvou projektů v rámci mezinárodní platformy e-Twinning. Jednalo se o projekty „Virtual Travel“ a „e-Safety. Mind map it!“. V těchto aktivitách spolupracovali se školami z Litvy, Gruzie, Chorvatska, Itálie a Ukrajiny. V praxi používali anglický jazyk během videokonferencí, plnili a připravovali kvízy, prezentovali své město, školu i zemi. Hojně využívali počítačovou techniku.

Je začátek listopadu a parlamenťáci už mají za sebou spoustu akcí a činností. Hned v září jsme se tradičně zapojili do charitativní sbírky Světluška na pomoc zrakově postiženým dětem. I letos se nám podařilo přispět částkou 12 692,- na účet Nadace Českého rozhlasu.

Začátkem října jsme společně vyrazili na třídenní pobyt na chatu Slunečnou v Dolní Moravici.