Z pátku na sobotu (21.-22.2.) jsme pro děti ze 4. oddělení (školního klubu) uspořádali noční spaní ve škole. Děti se moc těšily a taky se i trošku bály, protože věděly, že je čeká noční hra-stezka odvahy.
Všichni jsme si nachystali své pelíšky (karimatky, matrace, spacáky aj.) a zahráli si pár her na zahřátí. Děti pak po trojicích vyrazily na noční stezku školou, kde pro ně bylo připraveno deset stanovišť,

První pololetí uteklo jako voda a z dětí z přípravné třídy se postupně stávají opravdoví školáci. Od září se naučily spoustu nových věcí, poznaly nové kamarády, zdokonalily se v mnoha dovednostech, zažily hodně legrace i zajímavých okamžiků. Všichni společně se připravují k zápisu a na vstup do první třídy. Se skřítkem Petrináčkem a postavičkami z pohádek se učí poznávat písmena, počítají, uvolňují zápěstí, malují, stříhají, lepí, staví stavby z kostek nebo si prostě jen hrají s hračkami. Učí se pracovat samostatně i v kolektivu kamarádů. Hodně času tráví také na procházkách a při hrách v přírodě. Práce se jim daří, a když to tak půjde dál, bude pro ně nástup do první třídy úplná hračka.

Mgr. Pavla Schneiderová, Denisa Ohnoutková

Ke konci měsíce ledna opět začala na ZŠ „Florbalová liga“ určena žáků 1. stupně. Letos se do ní zapojilo sedm základních škol – Jesenická, Okružní, Petrin, Cihelní, Břidličná, Malá Morávka a Rýžoviště. Konkurence je velmi velká, tak uvidíme jak si povedeme dál. Po prvním kole jsme zatím na šestém místě. Naši školu reprezentovali: Šimon Foltín, Štěpán Brzobohatý, Nikolas Lenz, Vojtěch Gybas, Ladislav Jarolím, Marek Holub, Josef Ambrož a Michael Veigl.

Již podruhé navštívil naši školu herec Lukáš Hejlík s představením Listování. Tentokrát to bylo s knihou od Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka pro žáky 1. stupně a Dračí polévka od Aleny Ježkové pro žáky 2. stupně.

Koronavirus: otázky a odpovědi pro malé školáky (dokument ve formátu PDF)