Z pátku na sobotu (21.-22.2.) jsme pro děti ze 4. oddělení (školního klubu) uspořádali noční spaní ve škole. Děti se moc těšily a taky se i trošku bály, protože věděly, že je čeká noční hra-stezka odvahy.
Všichni jsme si nachystali své pelíšky (karimatky, matrace, spacáky aj.) a zahráli si pár her na zahřátí. Děti pak po trojicích vyrazily na noční stezku školou, kde pro ně bylo připraveno deset stanovišť,

První pololetí uteklo jako voda a z dětí z přípravné třídy se postupně stávají opravdoví školáci. Od září se naučily spoustu nových věcí, poznaly nové kamarády, zdokonalily se v mnoha dovednostech, zažily hodně legrace i zajímavých okamžiků. Všichni společně se připravují k zápisu a na vstup do první třídy. Se skřítkem Petrináčkem a postavičkami z pohádek se učí poznávat písmena, počítají, uvolňují zápěstí, malují, stříhají, lepí, staví stavby z kostek nebo si prostě jen hrají s hračkami. Učí se pracovat samostatně i v kolektivu kamarádů. Hodně času tráví také na procházkách a při hrách v přírodě. Práce se jim daří, a když to tak půjde dál, bude pro ně nástup do první třídy úplná hračka.

Mgr. Pavla Schneiderová, Denisa Ohnoutková

 

Fotogalerie >>>

 

 

Ke konci měsíce ledna opět začala na ZŠ „Florbalová liga“ určena žáků 1. stupně. Letos se do ní zapojilo sedm základních škol – Jesenická, Okružní, Petrin, Cihelní, Břidličná, Malá Morávka a Rýžoviště. Konkurence je velmi velká, tak uvidíme jak si povedeme dál. Po prvním kole jsme zatím na šestém místě. Naši školu reprezentovali: Šimon Foltín, Štěpán Brzobohatý, Nikolas Lenz, Vojtěch Gybas, Ladislav Jarolím, Marek Holub, Josef Ambrož a Michael Veigl.

Již podruhé navštívil naši školu herec Lukáš Hejlík s představením Listování. Tentokrát to bylo s knihou od Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka pro žáky 1. stupně a Dračí polévka od Aleny Ježkové pro žáky 2. stupně.

Koronavirus: otázky a odpovědi pro malé školáky (dokument ve formátu PDF)