V pondělí 31. 3. 2014 se v tělocvičně naší školy uskutečnil výchovný koncert. A to ne ledajaký! Originálně a jedinečně se nám představil Ivo Batoušek se svým bubenickým souborem Jumping Drums. Tuto kapelu založil v roce 2000. Vystupují spolu na mnoha prestižních akcích, hudebních festivalech a městských slavnostech.

Žáci naší školy byli rozděleni podle ročníků do 2 skupin a každá se zúčastnila hodinové show. Do programu se aktivně zapojili hrou na nástroje nebo pohybem jako diváci.

Zábavnou formou se seznámili s historií a využitím bicích nástrojů a vše bylo doplněno humorně laděným vyprávěním lídra skupiny. Tak jsme byli neformálně uvedeni do světa rytmu a bubnů.

Celý program se stal zajímavým opravdu vysoce profesionálním pojetím a uměním hudebníků a také kvalitní ozvučovací technikou. Domácí muzicírování možná někdo z nás obohatí pokusným zkoušením hry na rytmické nástroje a stane se fandou těchto umělců.

Zuzana Procházková, Pavla Schneiderová, Eva Janyšková

Fotogalerie >>>