Lyžařský kurz 2024

Hurá, hurá, opět se na nás usmálo štěstí a mohli jsme po roce vyrazit na oblíbenou pobytovou akci za lyžovačkou. Skvělá parta žáků 1. i 2. stupně a čtyř instruktorů vyrazila do Karlova pod Pradědem na chatu Na Rychtě.

Lyžování na sjezdovkách Pawlin a Express se stal pro naše lyžaře nezapomenutelným zážitkem. V průběhu kurzu jsme byli svědky nejen radosti z lyžování, ale i neuvěřitelného úsilí a pokroku, který naši žáci prokázali.

Někteří z nich se na lyžích pohybovali již dříve a využili čas na zdokonalení svých dovedností. Pro ty, kteří stáli na lyžích poprvé v životě, byl kurz skvělou příležitostí objevit krásu zimních sportů a vyzkoušet nové dovednosti.

Sešla se parta velice kvalitních lyžařů, a i ti nejméně zdatní sjížděli z kopce rychlostí blesku už druhý den.

Volné chvíle trávili žáci zaslouženým odpočinkem, přednáškou o bezpečnosti a pravidlech na sjezdovce a všemi oblíbenou společenskou hrou „Velká tipovací soutěž“.

Jedno volné odpoledne jsme si zpříjemnili vzdělávacím programem s názvem "Nebojte se sněhu". Během programu si žáci vyzkoušeli měření výšky sněhové pokrývky, zjišťovali rychlost větru a dozvěděli se mnoho zajímavostí o zimní přírodě.

Po skvěle strávených dnech jsme se ve zdraví vrátili se zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat. Už teď se těšíme na lyžovačku v příštím školním roce.

 

Michal Dufek, Kateřina Stáňová, Nikola a Tereza Machů

 

Velké poděkování patří všem rodičům, že svým dětem umožnili vyrazit na lyžařský kurz a také SRPP za finanční příspěvek. DĚKUJEME!

 

Fotogalerie>>>