Maďarsko

Náš nezapomenutelný výlet do Maďarska: Dobrodružství začíná v Bruntále a pokračuje v Isaszegu!

Začal tím, že jsme měli brzo ráno sraz u školy. Poté pro nás přijel autobus, který nás odvezl na brněnské vlakové nádraží. Cesta vlakem do Budapešti nám rychle utekla. Pak jsme se jen přesunuli na jiné nádraží, ze kterého jsme vyrazili do cíle a tím byl Isaszeg. Den jsme zakončili v místní restauraci.

Druhý den, po vydatné snídani, jsme šli do místní školy. Tam si pro nás připravili program a nám se nejvíc líbila hra ,,Treasure hunt“, jsme společně s maďarskými kamarády hledali odpovědi na otázky, týkající se jejich školy. Odměnou nám byly bonbóny za správné odpovědi. My jsme našim novým spolužákům představili naši vlast, město a školu. Předali jsme jim i bruntálského maskota zubatou žábu. Odpoledne jsme si vyjeli na výlet do Budapeště. Navštívili jsme největší budapešťskou tržnici ,,Central market hall“, kde jsme si nakoupili suvenýry a nezapomněli jsme ochutnat trdelník i langoš. Podívali jsme se i k pietnímu místu ,,Shoes on the Danube Bank“, kde se nachází železné boty jako symbolická vzpomínka na židovské oběti 2. světové války. Poslední zastávkou byl maďarský parlament a potom jsme se metrem a vlakem vydali zpět do Isaszegu.

Za nás za všechny vás pozdravuje Hanka, Laura a Iza.

PS. příště vám napíší kluci

Fotogalerie>>>