Jana Knížová

Mgr. Jana Knížová
speciální pedagog
„Slib mi, že si vždy budeš pamatovat, že jsi odvážnější, než věříš, silnější než se zdáš a chytřejší než si myslíš“ Alan Alexander Milne, Medvídek Pů

Vcítění, prožitek, podpora, inovace, spolupráce, názornost, …..jsou slova, která vystihují moji práci. Snažím se už dvacet let pomoci dětem s výchovnými a výukovými problémy, porozumět jim, aby dokázaly rozvinout svůj potenciál a zažívaly úspěchy. Při jakékoliv činnosti s dětmi mě baví jejich bezprostřednost, nápaditost, originalita reakcí. Potěší mě, když mohu sledovat dobře fungující vztahy ve škole, třídě, skupině. Energii mi občas bere mnoho zbytečných formálních činností. Mám chuť na sobě pracovat, do své práce se snažím vnést radost, optimismus a nadšení. Vážím si každé i negativní zpětné vazby, protože věřím, že může být tím nejlepším zdrojem vlastního rozvoje.