Bruntál – Bruntálský hotel Slezan byl v pondělí místem vyhlášení nejlepších sportovců okresu a kolektivu za rok 2014. 

Ve slavnostní atmosféře zahájil akci manažer regionálního sdružení České unie sportu Jan Urban, který podotkl, že slavnostní vyhlášení bude mít jubileum až v příštím roce, ale takové malé je i letos. Od vyhlášení nejlepších sportovců za rok 1989 se pravidelně této akce zúčastňují i starostové obcí a měst, kde mají vyhlášení sportovci svůj domov. Nejinak tomu bylo i letos. Jan Urban přivítal přítomné hosty, mezi kterými nescházeli předseda RS ČUS ing. Jiří Plchot, místopředseda František Pohanka, starostové a vyhodnocení sportovci.

Příjemnou atmosféru prolínalo v sále hotelu Slezan vystoupení hudebního rodinného dua otce a syna Schubertových. Poté už moderátor celého setkání Jan Urban vyzval vyhodnocené sportovce k převzetí ocenění za své úspěchy v minulém roce a některé i vyzpovídal. Jako první si přišla pro pohár tělesně postižená kuželkářka TJ Horní Benešov Jarmila Horáková, která vybojovala 1. místo na Mistrovství České republiky a stala se i vítězkou dlouhodobé soutěže Českého poháru. Jako druhý si převzal cenu karatista klubu Karate dó Bruntál, čtyřicetiletý David Dvořák. Bruntálská ikona karate získala 2. místo na Mistrovství světa a 1. místo na Mistrovství Evropy. David Dvořák pohovořil o zážitcích z MS a kolem problematiky karate. „S výsledky jsem spokojen a pokud vydrží zdraví, tak půjdeme dál“,  dodal ještě sympatický bruntálský sportovec. Sportovní střelkyně Marcela Konigová z SK Horní Benešov byla za tři 1. místa na MČR další oceněnou sportovkyni. „Trénují třikrát týdně a při závodech mi to tam zatím padá“, poznamenala krátce hornobenešovská už matadorka ve svém sportu, úspěšná  sportovní střelkyně při krátkém rozhovoru s moderátorem Janem Urbanem. V pořadí čtvrtým z desítky vyhlášených sportovců, byl velmi nadějný plavec plaveckého klubu Slavoj Bruntál, čtrnáctiletý Roman Procházka. Roman obsadil dvě 2. místa na Mistrovství české republiky na 5 kilometrů mezi staršími žáky,  vyhrál Český pohár v dálkovém plavání a sbíral i další úspěchy po celé republice. V patnácti závodech uplavala bruntálská plavecká naděje 61 kilometrů. „Máme náročnou přípravu a chystáme se na další závody. V tréninku plavu nejvýše vkuse tak 4 kilometry“, řekl mimo jiné při rozhovoru z Janem Urbanem Roman Procházka

 

Celý článek na webu ČUS Bruntál >>>