31. března se sešli v hojném počtu recitátoři naší školy, aby se pochlubili pěknými básničkami, které spolu se svými učiteli a rodiči natrénovali. Bylo se na co dívat, protože letošní výkony měly opravdu vysokou úroveň a strávili jsme spolu tedy hezké a milé odpoledne.

Po pečlivých poradách porotci rozhodli takto:

Kategorie 0, žáci 1. ročníků:

1.místo Vojtěch Gybas (1.A)
2.místo Adam Karajannis (1.B)
3.místo Eliška Kalašová (1.B)

Kategorie 1, žáci 2. ročníků:

1.místo Anna Mikulková (2.B)
2.místo Kristýna Fojtíková (2.B)
3.místo Viktor Janyška (2.A)

Kategorie 1, žáci 3. ročníků:

1.místo Tereza Kavanová (3.A)
2.místo Ondřej Bosák (3.A)
3.místo Lenka Plšková (3.B)

Kategorie 2, žáci 4. a 5. ročníků

1.místo Valerie Macková (4.A)
2.místo Karel Holba (4.A)
3.místo Eliška Kavanová (5.A)

Kategorie 3, žáci 2. stupně

1.místo Julie Jarošová
2.místo Lucie Sekaninová
3.místo Aleš Kučera

Do dalšího kola všech bruntálských základních škol, které proběhne v úterý 12. 4. 2016 v SVČ postupují tyto děti: Vojtěch Gybas, Adam Karajannis, Eliška Kalašová, Anna Mikulková, Tereza Kavanová, Ondřej Bosák, Valerie Macková, Karel Holba, Eliška Kavanová a Julie Jarošová.

Všem vystupujícím dětem děkujeme, přejeme hodně chuti k dalšímu zájmu o poezii, děkujeme také učitelům, vedení školy a rodičům za účast a těšíme se na příští ročník.

Vítězům blahopřejeme.

Mgr. Eva Janyšková