S dětmi ze Školního klubu jsme se v minulém týdnu zapojili do soutěže s názvem FIT Dobrota 2017 (více info na www.fitkonto.cz). Účelem bylo vymyslet a vytvořit zdravý pokrm, včetně popisu a fotografií celého postupu.

Už samotný název nás zlákal k tomu, že jsme se rozhodli registrovat do projektu : „Jsem laskavec“ pořádaný Nadací Karla Janečka. Přihlásili jsme se jako skupina – školní žákovský parlament s nápadem pomoci lidem, kteří ocení oblečení pro sebe a své rodiny – společnost Help in.

Známe části těla česky i anglicky. Víme, že bez kostry bychom se nikam nedostali, naučili jsme se 5 smyslů člověka.
Vyzkoušeli jsme si, co poznáme hmatem, ochutnávali jsme cukr a sůl, vyzkoušeli jsme si, jaké to je žít ve tmě a také jak bychom si poradili, kdybychom neměli ruce.

Od pondělí si s námi paní učitelka povídá o lidském těle. Ukazuje nám obrázky, pouští naučné pohádky, čte příběhy....

...ani o přestávkách "nemáme" čas :-) učení nám krásně jde a samozřejmě si musíme i odpočinout