14. 2. se slaví sv. Valentýn, tak děti z parlamentu vymyslely Srdíčkový den. Nejdříve jsme si povídali o pověstech, které se tradují ke sv. Valentýnu. Poté si každý žák vylosoval spolužáka, kterému vyrobil srdíčko. Srdíčka jsme si dali v tělocvičně na zem a do srdcí jsme si navzájem psali jen hezké věci.

Již tři roky provozují žáci 4. A Třídní muzeum (T.M.), do kterého zvou učitele a žáky.
Někteří z vás mohli vidět výstavu robotiky nebo současnou výstavu pravěkého života. Na ní se žáci seznamují se světem ještě před vznikem člověka. Expozici živočichů žijících v prvohorách, druhohorách a ve čtvrtohorách už zhlédli žáci prvních ročníků v doprovodu jejich třídních učitelek.

Letošní florbalová liga byla zahájena prvním kolem, které se konalo na ZŠ Okružní. Letos se do ní přihlásilo celkem šest týmů – ZŠ Petrin, ZŠ Cihelní, ZŠ Okružní, ZŠ Jesenická, ZŠ Břidličná a ZŠ Malá Morávka. Družstvo z naší školy bylo obnoveno úplně novými hráči, kteří teprve začínají.

Děti ze ŠD se vypravily s paní vychovatelkou na Zimní stadion, aby si užily bruslení a skotačení na ledě. Někteří stáli na ledě úplně poprvé v nových bruslích, které jim nadělil Ježíšek pod stromeček.

V letošním roce se opět přihlásilo do výtvarného kroužku spoustu dětí. Jsme tu všichni kamarádi a moc se na úterní tvoření těšíváme.
Děti si zde vyrábějí výrobky z různých materiálů, poznávají nové výtvarné techniky, občas chodíme na výtvarné dílny do SVČ, kde se zas něco nového naučíme.