V pondělí 30. dubna jsme se s dětmi pustili do přípravy čarodějnického menu. Upekli jsme si prsty zlých čarodějnic (ty hodné jsme ušetřili) a červený sliz, připravený z netopýrů. Moc jsme si na čarodějnických dobrůtkách pochutnali a nezapomněli jsme dát ochutnat i našim milým učitelkám.

Ve středu 25. dubna proběhlo recitátorské klání vítězů školních kol bruntálských základních škol. Soutěž organizovalo SVČ Bruntál a jako vždy byla akce perfektně zajištěna.
Za naši školu se zúčastnilo celkem třináct dětí a v souboji s konkurencí se nám podařila získat tato ocenění:

Minulý týden si žáci naší školy připomínali, proč je důležité chránit naši Zemi. Na různých stanovištích si mohli vyzkoušet svou zručnost a obratnost, využívali svou kreativitu, či museli zapátrat ve svých znalostech a správně odpovědět na otázky týkající se naší planety Země. Počasí bylo více než příjemné,

Letové ukázky dravců vzbudily u dětí velký ohlas. Počasí nám přálo, takže i viditelnost byla dobrá. Děti mohly na vlastní oči vidět opeřené dravce žijící u nás, ale také ty, kteří se u nás běžně nevyskytují. Po úvodních informacích následoval soutěžní kvíz, který ověřoval, jak děti dávaly pozor. Nejrychlejší žáci, kteří odpověděli správně,

V rámci každoroční spolupráce navštívili i letos žáci 2. B městkou knihovnu. Tentokrát v duchu díla Miloše Macourka. Kromě pohádek pro děti, se žáci dozvěděli také o filmech, na jejichž tvorbě se pan Macourek podílel. Naučili se také jaký je rozdíl mezi klasickou a moderní pohádkou.