Druhý školní týden jsme si opět hravou formou zopakovali geometrické tvary - vyrobili jsme raketu, poskládali panáčky, zvířátka a draky, soutěžili jsme v hledání geometrických tvarů, hráli geometrické pexeso a naučili se básničku o geometrických tvarech.

Mgr. Šárka Burzová

Malým předškolákům také začaly školní "povinnosti". Celý první týden jsme společně opakovali barvy - skládali jsme barevné obrázky z vršků, lovili jsme barevné ryby, hráli barevné domino, vytleskávali barvy, malovali barevné obrázky a hráli barevné hry.

Mgr. Šárka Burzová

Hned první školní týden měli žáci druhých a třetích tříd zpestřen výukou plavání. Ve jménu hesla: "SPORTEM PRO ZDRAVÍ, KRÁSU A RADOST Z POHYBU", které je vyobrazeno na zdi plaveckého bazénu, se děti směle pustily do nových plaveckých technik.

Využili jsme hezkého čtvrtečního slunečného počasí a vydali se s dětmi ze školního klubu opékat špekáčky. Kromě opékání jsme si stihli zahrát i fotbal, na schovávanou, povídali jsme si a užili si pohodové odpoledne na zahrádce paní vychovatelky. Do školy jsme se vrátili s plnými bříšky a dobrou náladou.

Lenka Michnová, vychovatelka

V sobotu 3. června odjel úspěšný tým „Zdravěnky“ ve složení Alžběta Benková, Eva Janyšková, Nela Bandryová za doprovodu p.vychovatelky Lenky Michnové do Prahy na republikové kolo soutěže „Coolinaření s Albertem“. Děvčata se na akci velmi těšila a poctivě připravovala. Byl zde pro ně připraven bohatý program a hlavně dvě soutěžní disciplíny, které bravurně zvládly. Nakonec obsadily ve velmi silné konkurenci pěkné čtvrté místo.

Děvčatům blahopřejeme a moc děkujeme!

Zuzana Svobodová