Tak jsme se konečně dočkali sněhové nadílky. Děti ze školní družiny se už nemohly dočkat, až půjdou sáňkovat a skotačit na nedaleký kopec. Prožily krásné zimní odpoledne a pěkně si na sněhu zadováděly. Jestli nám počasí bude přát, tak to určitě zopakujeme.

Ve středu 19. 12., se konala na ZŠ Školní Vánoční laťka – soutěž ve skoku vysokém určena pro žáky 6. až 9. ročníků. Někteří žáci předvedli obdivuhodné výkony. Dívky a chlapci byli rozděleni na dvě kategorie. První místo v kategorii mladší dívky získala Dominika Tichavská, která skočila krásných 125 cm. V kategorii mladší chlapci

V úterý 18. prosince navštívily děti ze školní družiny knihovnu, kde nás čekala paní knihovnice, která připravila pro děti vánoční vyrábění andělů a přáníček. Každý si mohl vybrat co bude tvořit z papíru a různého dalšího materiálu. Děti hlavně využily k výrobě staré nepotřebné knihy, které už byly na vyřazení.

Příznivci našeho souboru Petrin nás mohli zhlédnout, jako již tradičně, na bruntálském zámku. Dne 15. 12. 2018 se konala akce Vánoce na zámku, kde jsme zazpívali pásmo koled s instrumentálním doprovodem a proložili jsme jej pěknými básničkami.

Naši šikovní páťáci uspořádali dne 10. prosince besedu pro prvňáčky. Tématem byli dinosauři, což je téma velmi vděčné. Představilo se nám složení všech zaměstnanců tohoto muzea včele s Viktorem Janyškou a jeho pravou rukou Nelou Světničkovou.