Dne 2.12. 2016 se v rámci projektu Kyberšikana má červenou konalo žákovské sympozium s názvem Nebezpečí virtuální sítě. Akce proběhla v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu v Ostravě. Sedm základních i středních škol našeho kraje si připravilo prezentaci žáků a studentů na témata kyberprostoru. Naši školu reprezentovaly žákyně 9.A a 9.B Veronika Chlubná, Elena Finsterlová, Lucie Sekaninová, Barbora Koňaříková, Alena Remešová, Barbora Vlčková, Karolína Kozáková a Magdaléna Donátková. Dívky se představily s prezentací s názvem Virtuální realita. Svůj příspěvek přednesly jako poslední a sklidily zasloužený potlesk i uznání pořadatelů. Tuto tematiku dle svých slov budou v budoucnu dále rozvíjet i formou přednášek pro své mladší spolužáky na naší škole. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Michal Dufek